Stretnime sa

Na┼íi experti s Vami┬áskonzultuj├║ a zhodnotia mo┼żnosti najv├Żhodnej┼íieho fotovoltick├ęho rie┼íenia. Povieme V├ím ko─żko m├┤┼żete u┼íetri┼ą, ak├í bude n├ívratnos┼ą a na ak├║ v├Ż┼íku dota─Źnej podpory m├íte n├írok.

Obchodn├ę oddelenie
obchod@energovision.sk
+421 918 950 776

Nap├ş┼íte n├ím

Vyberte o ak├║ slu┼żbu m├íte z├íujem

Meno je povinn├ę
Email je povinn├Ż
Pole je povinn├ę.

Nie─Źo sa pokazilo

Ďakujeme za vašu správu. Bola odoslaná.

Kontaktn├ę ├║daje

Faktura─Źn├ę ├║daje

Energovision s.r.o.

Lama─Źsk├í cesta 1738/111
841 03 Bratislava – Lama─Ź


I─îO 53036280
DI─î 2121238526

Sme ─Źlenom slovensk├Żch asoci├íci├ş a certifik├íci├ş

Platinov├í medaila za udr┼żate─żnos┼ą

N├í┼í akt├şvny pr├şstup k soci├ílnej a ekologickej zodpovednosti a trvalej udr┼żate─żnosti ocenila platinovou medailou za rok 2023 pre firmu┬á Energovision s.r.o. aj renomovan├í nez├ívisl├í ratingov├í agent├║ra EcoVadis. Sk├│re 83 bodov zo 100 je najlep┼í├şm v├Żkonom spolo─Źnosti a potvrdili sme tak svoju poz├şciu v Top 1% firiem, ktor├ę organiz├ícia hodnotika.

Toto verejn├ę uznanie skuto─Źnosti, ┼że udr┼żate─żnos┼ą v ochrane ┼żivotn├ęho prostredia, dodr┼żiavanie ─żudsk├Żch pr├ív i etick├Ż pr├şstup k podnikaniu a pr├íci predstavuj├║ jeden zo z├íkladn├Żch pilierov na┼íej filozofie, n├ís ve─żmi te┼í├ş.

D├║fame, ┼że na bud├║ci rok bude n├í┼í v├Żsledok zasa o nie─Źo lep┼í├ş.

FAQ

─îo je to fotovoltika a ako funguje?

Fotovoltaick├í elektr├íre┼ł je zariadenie, ktor├ę sa sklad├í z nieko─żk├Żch hlavn├Żch komponentov (fotovoltaick├Żch panelov, meni─Ź nap├Ątia a bat├ęrie ako volite─żn├ęho komponentu).

Tak├Żto syst├ęm premie┼ła slne─Źn├║ energiu na elektrick├║ energiu, ktor├║ potom m├┤┼żete vyu┼ż├şva┼ą na chod dom├ícnosti ─Źi firmy, uklada┼ą do bat├ęri├ş na neskor┼íie pou┼żitie alebo ohrieva┼ą vodu v bojleri.

Pre─Źo by som si mal fotovoltiku zaobstara┼ą?

S vlastn├Żm fotovoltick├Żm syst├ęmom z├şskate zdroj, ktor├Ż vyr├íba vlastn├║ elektrinu zo slne─Źn├Żch l├║─Źov, a navy┼íe sa stanete sebesta─Źn├Żmi a nez├ívisl├Żmi od distrib├║tora elektriny. Ak si k syst├ęmu zaobstar├íte bat├ęriov├Ż syst├ęm, budete chr├ínen├ş aj proti v├Żpadkom siete a ni─Ź V├ís neprekvap├ş. Ako bonus V├ím fotovoltika u┼íetr├ş peniaze za elektrinu a stanete sa aj ekologicky zodpovedn├ş vo─Źi svojmu okoliu.

 

Aka je n├ívratnos┼ą invest├şcie do fotovoltiky?

N├ívratnos┼ą invest├şcie je ve─żmi individu├ílna. Do v├Żpo─Źtu n├ívratnosti vstupuje ve─żk├ę mno┼żstvo faktorov, najm├Ą cena energie, dot├ície alebo zvolen├í mo┼żnos┼ą akumul├ície nevyu┼żitej energie. Ak v┼íak chcete z├şska┼ą lep┼íiu predstavu o konkr├ętnej cene vhodn├ęho rie┼íenia pre V├ís, vypl┼łte kontaktn├Ż formul├ír a my sa V├ím ozveme.

V┼íeobecne plat├ş, ┼że doba n├ívratnosti fotovoltaiky sa zvy─Źajne pohybuje v rozmedz├ş 5 a┼ż 10 rokov.

V r├ímci na┼íich konzulta─Źn├Żch slu┼żieb V├ím pon├║kame anal├Żzu s├║─Źasnej spotreby, anal├Żzu v├Żroby fotovoltiky, vyu┼żitia a n├ívratnosti invest├şci├ş.

Ak├í je ┼żivotnos┼ą fotovoltick├ęho syst├ęmu?

┼Żivotnos┼ą syst├ęmu je ve─żmi dlh├í. Fotovoltika sa sklada z nieko─żk├Żch r├┤znych komponentov, ktor├ę maj├║ r├┤zne z├íru─Źn├ę doby a ┼żivotnosti. Preto db├íme na ich kvalitn├Ż a udr┼żate─żn├Ż v├Żber. Fotovoltick├ę panely maj├║ z├íruku na v├Żkon 25 rokov, zatia─ż ─Źo ┼żivotnos┼ą je pribli┼żne 30 a┼ż 35 rokov. Bat├ęrie vydr┼żia a┼ż 16 rokov v─Ćaka sofistikovan├ęmu syst├ęmu riadenia.

M├ím z├íujem o fotovoltiku, ale nem├ím dos┼ą pe┼łaz├ş na k├║pu bat├ęriov├ęho syst├ęmu, m├íte lacnej┼íie rie┼íenie?

├üno, ak klient nem├í dostatok finan─Źn├Żch prostriedkov alebo nepreferuje bat├ęriov├ę ├║lo┼żisko, in┼ítalujeme aj fotovoltiku s akumul├íciou prebytkov do teplej vody, ─Źo je cenovo najdostupnej┼íia mo┼żnos┼ą vlastnej v├Żroby elektriny. Pri tomto rie┼íen├ş m├íte tepl├║ vodu ohrievan├║ „zadarmo“ po─Źas 6-7 mesiacov v roku a navy┼íe u┼íetr├şte ─Ćal┼íie n├íklady na elektrinu spojen├ę s prev├ídzkou spotrebi─Źov v dome po─Źas d┼ła, ke─Ć syst├ęm vyr├íba. Pri tomto rie┼íen├ş odpor├║─Źame „prisp├┤sobi┼ą“ na fotovoltiku aj prev├ídzku spotrebi─Źov, ako s├║ pr├í─Źka, um├Żva─Źka riadu alebo su┼íi─Źka, aby sa maxim├ílne vyu┼żila energia z fotovoltiky a dosiahli sa po┼żadovan├ę ├║spory pri oneskorenom ┼ítarte.

Na ak├║ strechu sa m├┤┼żu in┼ítalova┼ą fotovoltick├ę panely?

Panely mo┼żno in┼ítalova┼ą na v┼íetky typy striech, t. j. na ┼íikm├ę aj ploch├ę. Ide├ílny sklon strechy, resp. panelov je pribli┼żne 35 stup┼łov, aby sa maximalizovali celoro─Źn├ę v├Żnosy. V pr├şpade ┼íikm├Żch striech v┼íak in┼ítalujeme na strechy od 15 stup┼łov a┼ż po ┼ítandardn├Żch 45 stup┼łov. V pr├şpade ploch├Żch striech kon┼ítrukcia umo┼ż┼łuje in┼ítal├íciu panelov pod uhlom od 10 do 35 stup┼łov.

M├ím strechu orientovan├║ na v├Żchod a z├ípad, oplat├ş sa mi fotovoltaika?

├üno, panely m├┤┼żu by┼ą orientovan├ę do v┼íetk├Żch svetov├Żch str├ín. V├Żnimkou je sever, kde umiestnenie panelov d├┤razne neodpor├║─Źame z d├┤vodu ni┼ż┼í├şch v├Żnosov. Samozrejme, ju┼żn├í orient├ícia je ide├ílna na dosiahnutie najvy┼í┼í├şch v├Żnosov. Kombin├ícia v├Żchodnej a z├ípadnej orient├ície v┼íak rozklad├í produkciu zariadenia po─Źas d┼ła, ─Źo m├┤┼że by┼ą pre v├Ą─Ź┼íinu dom├ícnost├ş v├Żhodn├ę vzh─żadom na to, ┼że spotreba vrchol├ş r├íno a nesk├┤r popoludn├ş alebo ve─Źer.

Ak├í je optim├ílna ve─żkos┼ą bat├ęrie?

Spravidla by bat├ęrie mali pokry┼ą spotrebu Va┼íej dom├ícnosti v popolud┼łaj┼í├şch a ve─Źern├Żch hodin├ích alebo pokry┼ą rann├║ ┼ípi─Źku. Neodpor├║─Źame pou┼ż├şva┼ą bat├ęrie na nap├íjanie ve─żk├Żch spotrebi─Źov – napr. elektrick├ęho kotla, ktor├Ż by ve─żmi r├Żchlo spotreboval elektrick├║ energiu ulo┼żen├║ v bat├ęri├ích.

Je mo┼żn├ę kedyko─żvek v bud├║cnosti roz┼í├şri┼ą ve─żkos┼ą bat├ęrie alebo vymeni┼ą po┼íkoden├║ bat├ęriu?

├üno, ─Ćal┼íie bat├ęriov├ę moduly je mo┼żn├ę prida┼ą kedyko─żvek po in┼ítal├ícii pridan├şm ─Ćal┼í├şch bat├ęri├ş do zariadenia. Ak jeden z bat├ęriov├Żch modulov prestane fungova┼ą, je mo┼żn├ę ho vymeni┼ą za nov├Ż, vymen├ş sa len nefunk─Źn├Ż bat├ęriov├Ż modul.

─îo treba spravi┼ą s bat├ęriami po skon─Źen├ş ich ┼żivotnosti?

Nefunk─Źn├ę bat├ęrie sa musia zlikvidova┼ą, t. j. odnies┼ą na zbern├ę miesto, kde sa zlikviduj├║ ekologick├Żm sp├┤sobom. O ┼żivotnos┼ą bat├ęri├ş sa netreba ob├íva┼ą, v├Ą─Ź┼íina bat├ęriov├Żch syst├ęmov funguje bez probl├ęmov 10 a viac rokov, pokia─ż ich nepre┼ąa┼żujete alebo nenech├ívate pod vodou, v chlade a pod.

Dok├í┼że fotovoltick├Ż syst├ęm z├ílohova┼ą dom├ícnos┼ą v pr├şpade v├Żpadku siete?

Syst├ęm dok├í┼że automaticky spusti┼ą funkciu n├║dzov├ęho re┼żimu v priebehu milisek├║nd, ak d├┤jde k preru┼íeniu dod├ívky elektrickej energie. Doba, po─Źas ktorej dok├í┼że „nak┼Ľmi┼ą“ spotrebi─Źe v danej dom├ícnosti, z├ívis├ş od ve─żkosti akumul├ítora a od po─Źtu a spotreby energie spotrebi─Źov.

Ak├Ż je rozdiel medzi fotovoltick├Żmi panelmi a slne─Źn├Żmi kolektormi?

V├Ą─Ź┼íina slne─Źnej energie, ktor├í prich├ídza na na┼íu Zem prostredn├şctvom slne─Źn├Żch l├║─Źov, je vo forme ÔÇ×svetlaÔÇť a ÔÇ×teplaÔÇť. Fotovoltick├Ż syst├ęm vyu┼ż├şva ÔÇ×sveteln├║ÔÇť energiu a premie┼ła ju na elektrick├║ energiu, ktor├í sa potom m├┤┼że pou┼żi┼ą na prev├ídzku elektrick├Żch zariaden├ş. Sol├írny term├ílny syst├ęm vyu┼ż├şva ÔÇ×tepeln├║ÔÇť energiu slnka, pri─Źom sol├írny kolektor toto teplo alebo tepeln├║ energiu zachyt├íva a vyu┼ż├şva na ohrev vody.

Ktor├í technol├│gia je pre m┼ła vhodn├í?

Fotovoltick├ę zariadenie i term├ílny syst├ęm s├║ pre v├ís vhodn├ę. Ak potrebujete prev├ídzkova┼ą elektrick├ę a elektronick├ę zariadenia, ako s├║ svetl├í, ventil├ítory, telev├şzory, po─Ź├şta─Źe a in├ę, fotovoltika je pre v├ís t├Żm spr├ívnym rie┼íen├şm. Ak v┼íak po┼żadujete rie┼íenie na ohrev vody v k├║pe─żni, kuchyni ─Źi v baz├ęnoch alebo na vykurovanie, vhodnej┼íia je vo─żba term├ílneho syst├ęmu.

Ak├Ż je rozdiel medzi on-grid syst├ęmom a hybridn├Żm syst├ęmom?

ON-GRID (slnko ÔÇô panely ÔÇô elektrika)
ON-GRID sie┼ąov├ę syst├ęmy predstavuj├║ naj─Źastej┼í├ş sp├┤sob vyu┼żitia sol├írnej energie v dom├ícnostiach, zaru─Źuj├║ ├║sporu n├íkladov za elektrinu. Toto fotovoltick├ę rie┼íenie je ur─Źen├ę v├Żhradne na vyu┼żitie v spolupr├íci s distribu─Źnou sie┼ąou. Fotovoltick├Ż meni─Ź nap├Ątia bude harmonicky spolupracova┼ą so sie┼ąovou energiou, pri─Źom prioritne vyu┼żije v┼íetku sol├írnu energiu a a┼ż ke─Ć jej bude nedostatok, za─Źne vyu┼ż├şva┼ą energiu z distribu─Źnej siete.
HYBRID (slnko – panely ÔÇô bat├ęria – elektrika)
Hybridn├ę syst├ęmy z├ísobuj├║ dom├ícnos┼ą energiou z fotovoltiky, obsahuj├║ bat├ęriu na ukladanie sol├írnej energie, ktor├í sl├║┼żi ako zdroj v pr├şpade, ke─Ć nie je dispoz├şcii energia z fotovoltick├Żch panelov – v pr├şpade nepriazniv├ęho po─Źasia. Energia z distribu─Źnej siete sa vyu┼ż├şva ako z├ílo┼żn├Ż zdroj vo chv├şli, ke─Ć panely nedok├í┼żu pokry┼ą odber dom├ícnosti a bat├ęria sa vybije.

Ak├ę benefity prin├í┼ía zelen├í energia?

D├┤vody, pre─Źo si mysl├şme, ┼że fotovoltika stoj├ş zato!
U┼íetr├şte peniaze na ├║─Źtoch za energie ÔÇô v├Żroba vlastnej energie znamen├í, ┼że ka┼żd├Ż rok zn├ş┼żite ├║─Źty na energi├ích.
Zarob├şte navy┼íe ÔéČ ÔÇô predajte v┼íetku prebyto─Źn├║ energiu sp├Ą┼ą a budete pom├íha┼ą pri ekologiz├ícii energetickej siete.
Chr├ínite ┼żivotn├ę prostredie ÔÇô sol├írne panely neprodukuj├║ sklen├şkov├ę plyny a ani zne─Źis┼ąuj├║ ovzdu┼íie. Ka┼żd├í kilowatthodina (kWh) slne─Źnej energie, ktor├í sa generuje, podstatne zn├ş┼żi emisie sklen├şkov├Żch plynov, ako je CO2, ako aj ─Ćal┼íie nebezpe─Źn├ę zne─Źis┼ąuj├║ce l├ítky, ako s├║ oxidy s├şry, oxidy dus├şka a pevn├ę ─Źastice.
Spr├ívna dlhodob├í invest├şcia ÔÇô fotovoltick├ę zariadenie bude sl├║┼żi┼ą nieko─żko desiatky rokov.
Zv├Ż┼íen├í hodnota nehnute─żnosti – fotovoltika sa pova┼żuje za technologick├Ż doplnok, n├íkupom ktorej zv├Ż┼íite hodnotu nehnute─żnosti. St├íva sa atrakt├şvnej┼íou a viac cenenou po in┼ítal├ícii fotovoltick├ęho syst├ęmu.

─îo sa stane, ak vypadne distribu─Źn├í sie┼ą?

Ak vo Va┼íej oblasti vypadne pr├║d, vypne sa i fotovoltick├Ż syst├ęm napojen├Ż na spolo─Źn├║ sie┼ą. Nie je bezpe─Źn├ę posiela┼ą energiu do siete, kde sa pracovn├şci pok├║┼íaj├║ vyrie┼íi┼ą probl├ęm s v├Żpadkom pr├║du.

Generuj├║ fotovoltick├ę panely energiu, ke─Ć nesvieti slnko?

Fotovoltick├ę panely funguj├║ najlep┼íie v ide├ílnych podmienkach 25┬░C. Av┼íak, panely vyr├íbaj├║ energiu aj po─Źas zamra─Źen├Żch dn├ş ─Źi po─Źas sne┼żenia. M├┤┼żu vyr├íba┼ą st├íle, pokia─ż je trochu svetla.
Ide├ílne sa panely in┼ítaluj├║ na strechu, ktor├í je orientovan├í na juh, kde sa zachyt├íva najviac slne─Źn├Żch l├║─Źov.

Je nutn├ę z├şska┼ą stavebn├ę alebo in├ę povolenie?

Stavebn├ę povolenie na sol├írne panely potrebujete iba v pr├şpade, ak je Va┼ía dom├ícnos┼ą ─Źi firma chr├ínen├í, alebo sa nach├ídza v chr├ínenej oblasti. Ak t├║to skuto─Źnos┼ą neviete, obr├í┼ąte sa na miestny stavebn├Ż ├║rad pre zistenie podrobnost├ş.

Čo všetko zastrešujete v rámci fotovoltiky na mieru?

Poskytujeme energetick├Ż mana┼żment a podporu v r├ímci z├şskavania a anal├Żzy d├ít, ─Źi vychytania vec├ş, ktor├ę s├║ ┼ípeci├ílne na projekte, v─Ćaka ktor├Żm dok├í┼żeme navrhn├║┼ą vhodn├ę fotovoltick├ę zariadenie. Zastre┼í├şme V├ím cel├║ administrat├şvu, ke─Ć┼że jednotliv├ę kroky na seba nadv├Ązuj├║ a je lep┼íie ma┼ą v celom procese podporu. Zabezpe─Ź├şme taktie┼ż i realiz├íciu fotovoltick├ęho zariadenia, a aby fungovalo spr├ívne 24/7, venujeme sa monitoringu a servisu.

Ako prebieha proces?

Na strechu nain┼ítalujeme nosn├║ kon┼ítrukciu, na ktor├║ pripevn├şme fotovoltick├ę panely s v├Żkonov├Żmi optimiz├ęrmi. N├ísledne prepoj├şme panely na streche s meni─Źom s pou┼żit├şm DC kabel├í┼że.
Pr├íce na streche m├┤┼żu by┼ą v z├ívislosti od jej typu hlu─Źnej┼íie, napr├şklad v pr├şpade v┼Ľtania alebo obrusovania ┼íkridlovej krytiny. Hravo si porad├şme s ak├Żmko─żvek typom strechy, ─Źi u┼ż je rovn├í alebo ┼íikm├í, ale aj s r├┤znymi druhmi stre┼ínej krytiny (p├ílen├í alebo bet├│nov├í ┼íkridla, plechov├í krytina).
V priebehu mont├í┼że fotovoltick├ęho syst├ęmu m├┤┼żu by┼ą potrebn├ę aj men┼íie stavebn├ę ├║pravy, ktor├ę bud├║ zadefinovan├ę po─Źas obhliadky nehnute─żnosti.

Na stiahnutie

V┼íeobecn├ę obchodn├ę podmienky spolo─Źnosti Energovision, s.r.o.
Bro┼ż├║ra Energovision 2023