Klient z Bratislavy sa rozhodol pre zelenú zmenu s našou fotovoltikou. Domácnosť uskutočnila krok k udržateľnosti a energetickej sebestačnosti vďaka montáži špičkovej fotovoltickej elektrárne na mieru. Tento systém nie lenže generuje dostatočné množstvo elektrickej energie na pokrytie všetkých potrieb domácnosti, ale aj výrazne znižuje jej uhlíkovú stopu.

Zadanie

Oslovil nás zákazník z Bratislavy so zámerom inštalácie fotovoltiky na mieru. Jeho rozhodujúcim dôvodom boli vysoké náklady na energiu v jeho domácnosti. Naša reakcia na jeho požiadavku bola komplexná a detailná. Rozhodli sme sa vykonať podrobnú analýzu energetických potrieb jeho domácnosti a zvážiť využiteľnosť fotovoltiky. 

Fotovoltická elektráreň sa realizovala na škridlovej streche orientovanú na juh.

Výsledok

Vypracovali sme individuálny plán na mieru zohľadňujúci jeho špecifické potreby. Hlavným cieľom projektu bolo zníženie vysokých nákladov na elektrickú energiu. Zabezpečili sme, aby fotovoltická elektráreň bola efektívna a ekonomicky výhodná vo všetkých ohľadoch. Výsledkom projektu je fotovoltické zariadenie s výkonom 4,92 kWp, ktorý zabezpečilo 12 panelov na streche v symbióze s 5 kW striedačom.

Mesto
Bratislava
Výkon
4,92 kWp