Fotovoltika ako dlhodobé a spoľahlivé riešenie pre domácnosti, ktoré garantuje väčšiu energetickú sebestačnosť a úsporu financií – ušetrí až 60% ročných nákladov na energie. Po konzultácii a energetickej analýze sme navrhli fotovoltickú elektráreň na mieru.

Náš klient nás osloviť aj vďaka širokým službám, ktoré ku každej fotovoltike pre dom poskytujeme. Jednou z nich je aj zastrešenie žiadosti o poskytnutie dotácie na fotovoltaiku z projektu Zelená domácnostiam.

Ak zvažujete prechod na solárnu energiu, skontaktujte sa s nami a odpovieme Vám na všetky otázky.
Pridajte sa k našej vízii modernej budúcnosti.

Pred realizáciou

Na obhliadke strechy domácnosti, na ktorú si klient nechal zrealizovať fotovoltické panely, sme vykonali niekoľko kľúčových krokov:

  • Technická kontrola strechy – overujeme, či je stracha v dobrom stave a vhodná na inštaláciu fotovoltických panelov. Dôležitá je kontrola nosnosti, orientácie strechy voči slnku a prítomnosť tieňov. Náš klient mal tento bod na výbornú! Avšak, hoci jeho strecha bola komplikovaná na realizáciu fotovoltiky, vyriešili sme to. Na optimálnu výrobu energie zo slnka, sme pridali optimizéry, nakoľko sa na streche nachádza niekoľko prekážok – klimatizácia a komín.
  • Výber správnej fotovoltickej elektrárne – porozprávali sme sa, či navrhnuté zariadenie najlepšie vyhovuje jeho potrebám.

Výsledok realizácie

Montáž fotovoltiky pre nášho klienta v obci Častá trvala jeden deň. 

Špecifikácia fotovoltickej elektrárne:

  • LONGi fotovoltické panely 430W Hi-MO 6 Explorer
  • Optimizér Tigo
  • Menič napätia GoodWe GW 10k-ET PLUS
  • Montážna konštrukcia pre fotovoltické panely na škridlu

Náš klient vďaka používaniu fotovoltiky dosiahne ročnú úsporú na energiách až 1849 EUR. Vyrobí si okolo 11 554 kWh zelenej energie, čo predstavuje ročnú úsporu emisií CO2 1,59 ton a 73 nových stromov.

Návratnosť jeho investície (po odpočítaní dotácie Zelená domácnostiam) prichádza už v piatom roku.

Mesto
Častá
Výkon
10 kW
Uplatnená dotácia
3 000 EUR

Pred realizáciou

Strecha domácnosti pred realizáciou fotovoltiky.

Výsledok

Realizácia fotovoltických panelov na škridlovej streche.