Úspešná inštalácia fotovoltických panelov v Dubovej je za nami!
Je úžasné vidieť, ako naše práce prispievajú k budovaniu udržateľnejších a ekologickejších komunít. 💡🌱

Fotovoltika je dlhodobé a spoľahlivé riešenie pre domácnosti – ušetrí až 60% ročných nákladov na energie. Po konzultácii a energetickej analýze sme navrhli fotovoltickú elektráreň na mieru.

Náš klient nás oslovil aj vďaka širokým službám, ktoré ku každej fotovoltike pre dom poskytujeme. Jednou z nich je aj zastrešenie žiadosti o poskytnutie dotácie na fotovoltiku z projektu Zelená domácnostiam.

Pred realizáciou

Na obhliadke strechy domácnosti, na ktorú si klient nechal zrealizovať fotovoltické panely, sme vykonali niekoľko kľúčových krokov:

  • Technická kontrola strechy – overujeme, či je strecha v dobrom stave a vhodná na inštaláciu fotovoltických panelov. Dôležitá je kontrola nosnosti, orientácie strechy voči slnku a prítomnosť tieňov. Náš klient mal tento bod na výbornú! Avšak, hoci jeho strecha bola komplikovaná na realizáciu fotovoltiky, vyriešili sme to. Na optimálnu výrobu energie zo slnka, sme pridali optimizéry, nakoľko sa na streche nachádza niekoľko prekážok.
  • Výber správnej fotovoltickej elektrárne – porozprávali sme sa, či navrhnuté zariadenie najlepšie vyhovuje jeho potrebám.

Výsledok realizácie

Montáž fotovoltiky pre nášho klienta v obci Dubová trvala jeden deň. 

Špecifikácia fotovoltickej elektrárne:

  • 15 ks fotovoltický panel Longi HI-MO6 LR5-54HTH 430W
  • menič napätia GoodWe GW6,5K-ET PLUS
  • 15 ks optimizér Tigo TS4-A-O

 

 

Mesto
Dubová
Výkon
6,5 kWp