Využívanie obnoviteľných zdrojov energie predstavuje skvelý spôsob, ako môžete byť sebestační a zároveň ekologicky uvedomelí. V súčasnosti je príležitosť na získanie finančnej dotácie z projektu Zelená domácnostiam v roku 2024 na Vašu novú fotovoltiku bližšie. Poďme sa pozrieť na nové informácie a čo musíte spraviť preto, aby bola dotácia Vaša.

Dotácie na fotovoltiku sú jedným zo základných nástrojov, ktoré podporujú prechod na zelenú energiu. V súčasnosti ponúkajú tieto finančné prostredky viac štedrosti, ako v predchadzádzajúcich kolách. Pre domácnosti je vytvorený projekt Zelená domácnostiam, z ktorého môžu čerpať všetky fyzické osoby. To znamená, že nehnuteľnosť nesmiete viesť v obchodnom majetku podnikateľského subjektu. Najdôležitejšiu novinku uvádzame na konci článku.

Platnosť poukážok bude 3 mesiace od ich vydania. Dotáciu získate po novom aj na svoju záhradnú či rekreačnú chatu, ak v nej máte trvalý pobyt.

V žiadosti o dotáciu nebudete musieť zadávať konkrétny typ zariadenia, ale iba druh a inštalovaný výkon. Konkrétne zariadenie uvedie až zhotoviteľ (napr. Energovision), ktorý požiada o preplatenie poukážky.

Na fotovoltiku môžete získať až 50% celkových nákladov na projekt. Avšak, aj v tomto kole sa výška finačnej dotácie odstupňuje podľa inštalovaného výkonu. Novinkou sú 15% bonusy, ak:

  • vďaka inštalácii fotovoltického systému prestanete vykurovať tuhým palivom,
  • alebo bývate v obci v oblasti riadenia kvality ovzdušia, zoznam nájdete na webe SHMÚ,
  • ak aj spĺňate obe podmienky, dostanete iba jedenkrát + 15 %.

Ak Vaša domácnosť spotrebuje do 3 000 kWh elektriny ročne, príspevok môžete čerpať v max. hodnote 1 500 EUR (v prípade 15% bonusu je výška 1 725 EUR).

Pre lepšiu prehľadnosť, prikladáme tabuľku.

Zdroj energieSadzba za 1 kWpSadzba za 1 kWp vrátane 15 % zvýhodneniaŠtandardný max. príspevokMax. príspevok vrátane 15 % zvýhodnenia
Slnečné kolektory500 EUR575 EUR2 000 EUR2 300 EUR
Fotovoltické panely500 EUR575 EUR3 500 EUR4 025 EUR
Montáž fotovoltických panelov na rodinnom dome.
Inštalácia fotovoltických panelov na rodinnom dome.

Tip pre Vás.. Ak má Vaša domácnosť spotrebu okolo 3 400 kWh, perfektne Vám sadne náš hybridný fotovoltický systém vo veľkosti 3,44 kWp, ktorý môžete mať už od 5 800 EUR s DPH (s možnosťou odpočítania si dotácie 1 500 EUR).

Chcem nezáväznú ponuku na fotovoltiku » 

Pri spotrebe nad 3 000 kWh môžete získať väčšie dotačné injekcie. Podmienkou je vydokladovanie faktúry za bezspotredne predchdáazjúce zúčtovacie obdobie. Dotáciu môžete čerpať v maximálnej výške 3 500 EUR (v prípade bonusu 15% je výška 4 025 EUR).

Tip pre Vás.. Chcete viac fotovoltických zostáv? Pozrite si náš výber. Všetky fotovoltiky Vám vieme upraviť podľa Vašich špecifických požiadaviek.

od apríla 2024 sa má spúšťať vydávanie dotačných poukážok od SIEA z projektu Zelená domácnostiam. Nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť a oslovte nás už dnes. Jeden z hlavných benefitov je, že Vám pomôžeme so správnym a kompletným vyriešením dotácie. Naši klienti majú istotu, že finančnú pomoc získajú medzi prvými, kým sa peniaze neminú. 

Požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku už dnes. 

Uvažujete o vlastnej fotovoltike? Pomôžeme Vám začať

Naši experti s Vami skonzultujú a zhodnotia možnosti najvýhodnejšieho fotovoltického riešenia. Povieme Vám koľko môžete ušetriť, aká bude návratnosť a na akú výšku dotačnej podpory máte nárok.

Obchodné oddelenie
obchod@energovision.sk
+421 918 950 776

Nechajte nám na Vás kontakt a my sa ozveme

Vyberte o akú službu máte záujem

Meno je povinné
Email je povinný
Pole je povinné.

Niečo sa pokazilo

Ďakujeme za vašu správu. Bola odoslaná.

  1. Vyberte si, aké zariadenie (napr. fotovoltiku) chcete na svoju domácnosť, môžete si ho nechať nainštalovať, nie je nutné čakať na vydanie poukážky. Vyplňte nám nezáväzný dopytový formulár, dohodnite si s nami obhliadku, na ktorej preberieme možnosti cenovej ponuky na mieru.
  2. Zaregistrujeme Vás pomocou žiadosti o poukážku.
  3. Príde Vám aktivačný kód, ktorý nám poskytnete a my poukážku aktivujeme. Do 90 dní požiadame o jej preplatenie.

S nami je Zelená domácnostiam v roku 2024 jednoduchšia.