Fotovoltika na severnom Slovensku 

Naša ďalšia skvelá realizácia fotovoltických panelov na streche domácnosti zo severného Slovenska. Nebojte sa tohto riešenia, fotovoltika sa oplatí pre všetkých, či už ste z južného Slovenska, Oravy alebo Liptova.

Vedeli ste že.. ❓Pri nízkych vonkajších teplotách a dostatočnom slnečnom svite, vyrábajú fotovoltické panely viac, ako v teplejšom prostredí. Fotovoltické panely sú teda rovnako efektívne na juhu ako aj na severe Slovenska.

Fotovoltické riešenie na mieru

Fotovoltika potrebuje dostatok miesta na streche. Riešenie pre klienta z Oravského Bieleho Potoka s výkonom 4,30 kWp má 10 fotovoltických panelov LONGi, ktoré potrebujú minimálne 22 m2 súvislej plochy šikmej strechy. Odborná obhliadka nám ukázala, že tienenie z komína, neohrozuje výrobu zelenej energie.

Strecha bola v perfektnom stave a preto sa realizácia podarila na výbornú, bez zbytočných komplikácií.

 

Energovision – spoľahlivý dodávateľ fotovoltiky

Keďže si celým procesom prechádzame s klientom, vieme, či sa mu oplatí investovať do fyzickej batérie alebo ho navedieme na cestu Virtuálnej batérie.

Náš návrh on-grid fotovoltického systému s meničom napätia od spoločnosti Huawei, zabezpečí plne funkčnú výrobu, takže elektrinu má k dispozícii cez deň vždy automatickým prepnutím zo slnečnej energie a z distribučnej sústavy čerpá najmä v noci. Veľkou výhodou Huawei meniča je, že má predprípravu na batériové úložisko a keď sa klient rozhodne pre túto voľbu, nemusí investovať do nového meniča napätia.

Klientovi zabezpečujeme získanie finančného príspevku z programu Zelená domácnostiam vo výške 2 000 EUR. Keďže máme s vybavovaním dotácie na fotovoltické panely bohaté skúsenosti, s Energovision je tento proces jednoduchší.

Miesto inštalácie
Oravský Biely Potok
Veľkosť fotovoltického systému
4,30 kWp
Dĺžka realizácie
1 deň
Dotácia na fotovoltické panely
2 000 EUR