Využívanie obnoviteľných zdrojov energie predstavuje skvelý spôsob, ako môžete byť sebestační a zároveň ekologicky uvedomelí. V súčasnosti je príležitosť na získanie finančnej dotácie z projektu Zelená domácnostiam v roku 2024 na Vašu novú fotovoltiku bližšie. Pozreli sme sa na nové informácie a čo musíte spraviť preto, aby dotácia bola Vaša.

Dotácie na fotovoltaiku sú jedným zo základných nástrojov, ktoré podporujú prechod na zelenú energiu. V súčasnosti ponúkajú tieto finančné prostredky viac štedrosti, ako v predchadzádzajúcich kolách. Pre domácnosti je vytvorený národný projekt Zelená domácnostiam, z ktorého môžu čerpať všetky fyzické osoby. To znamená, že nehnuteľnosť nesmiete viesť v obchodnom majetku podnikateľského subjektu.

Projekt Zelená domácnostiam je oficiálne spustený. V Energovision riešime dotáciu na fotovoltiku (dotácia na fotovoltaické panely) od A po Z, so všetkým. Nepremeškajte túto jedinečnú príležitosť a oslovte nás už dnes. Svojim klientom ponúkame komplexné riešenie v oblasti obnoviteľných zdrojov energie a dôležitým benefitom je, že Vám pomôžeme s vyriešením dotácie. Naši klientom garantujeme získanie poukážky medzi prvými. 

Získatej dotáciu na fotovoltické panely z národného projektu Zelená domácnostiam s nami.

Výkon systémuZákladná dotáciaDotácia so zvýhodnením
3 kW1 500 EUR1 725 EUR
4 kW2 000 EUR2 300 EUR
5 kW2 500 EUR2 875 EUR
6 kW3 000 EUR3 450 EUR
8 kW3 500 EUR4 025 EUR
10 kW3 500 EUR4 025 EUR
 1. Vyplňte nám nezáväzný kontaktný formulár – nájdete ho tu.
 2. Na základe získaných údajov Vám vypracujeme nezáväznú cenovú ponuku na mieru pre Vašu domácnosť.
 3. Ak budete s cenou súhlasiť, podáme žiadosť distribučnej spoločnosti a vyriešime všetky administratívne úkony.
 4. Pripravíme dokumentáciu potrebnú pre uznanie dotáciu a zašleme žiadosť o poukážku.
 5. Fotovoltiku Vám naištalujeme a šetríte už od prvého dňa.

Chcete fotovoltiku pre svoju domácnosť s dotáciou?

Naši experti s Vami skonzultujú a zhodnotia možnosti najvýhodnejšieho fotovoltického riešenia. Povieme Vám koľko môžete ušetriť, aká bude návratnosť a na akú výšku dotačnej podpory máte nárok.

Obchodné oddelenie
obchod@energovision.sk
+421 918 950 776

Zanechajte nám kontakt, o všetko sa postaráme

Vyberte o akú službu máte záujem

Meno je povinné
Email je povinný
Pole je povinné.

Niečo sa pokazilo

Ďakujeme za vašu správu. Bola odoslaná.

Platnosť poukážok bude 3 mesiace od ich vydania. Dotáciu získate po novom aj na svoju záhradnú či rekreačnú chatu, avšak, musíte v nej mať trvalý pobyt.

V žiadosti o dotáciu nebudete musieť zadávať konkrétny typ zariadenia, ale iba druh a inštalovaný výkon. Konkrétne zariadenie uvedie až zhotoviteľ (napr. Energovision), ktorý požiada o preplatenie poukážky.

Na fotovoltiku môžete získať až 50% celkových nákladov na projekt. Avšak, aj v tomto kole sa výška finačnej dotácie odstupňuje podľa inštalovaného výkonu. Novinkou sú 15% bonusy, ak:

  • vďaka inštalácii fotovoltického systému prestanete vykurovať tuhým palivom,

  • alebo bývate v obci v oblasti riadenia kvality ovzdušia, zoznam nájdete na webe SHMÚ,

  • ak aj spĺňate obe podmienky, dostanete iba jedenkrát + 15 %.

Ak Vaša domácnosť spotrebuje do 3 000 kWh elektriny ročne, príspevok môžete čerpať v max. hodnote 1 500 EUR (v prípade 15% bonusu je výška 1 725 EUR).

Zdroj energie Sadzba za 1 kWp Sadzba za 1 kWp vrátane 15 % zvýhodnenia Štandardný max. príspevok Max. príspevok vrátane 15 % zvýhodnenia
Slnečné kolektory 500 EUR 575 EUR 2 000 EUR 2 300 EUR
Fotovoltické panely 500 EUR 575 EUR 3 500 EUR 4 025 EUR

Montáž fotovoltických panelov na rodinnom dome.
Inštalácia fotovoltických panelov na rodinnom dome.

Pri spotrebe nad 3 000 kWh môžete získať väčšie dotačné injekcie. Podmienkou je vydokladovanie faktúry za bezspotredne predchádzajúce zúčtovacie obdobie. Dotáciu môžete čerpať v maximálnej výške 3 500 EUR (v prípade bonusu 15% je výška 4 025 EUR).

Ak má Vaša domácnosť spotrebu okolo 6 500 kWh, perfektne Vám sadne náš fotovoltický systém vo veľkosti 6,45 kWp, ktorý môžete mať už od 4 800 EUR s DPH (cena po odpočítaní výšky dotácie 3 000 EUR).

Chcem nezáväznú ponuku na fotovoltiku » 

 

V novej vlne projektu Zelená domácnostiam je vyčlenených dostatok finančných prostriedkov, avšak zmeny podmienok získania poukážky či predčasné skončenie projektu, sa môžu udiať aj u nás. Preto vyzývame záujemcov o dotácie na fotovoltické panely, ktorí spĺňajú podmienky dotačného projektu, aby svoje rozhodnutie o kúpe fotovoltickej elektrárne neodkladali a vybrali si zhotoviteľa, ktorí ich prevedie celým pripojovacím procesom a bude nápomocný aj po montáži.

Požiadajte o nezáväznú cenovú ponuku už dnes. 

  1. Vyberte si, aké zariadenie (napr. fotovoltiku) chcete na svoju domácnosť, môžete si ho nechať nainštalovať, nie je nutné čakať na vydanie poukážky. Vyplňte nám nezáväzný dopytový formulár, dohodnite si s nami obhliadku, na ktorej preberieme možnosti cenovej ponuky na mieru.
  2. Zaregistrujeme Vás pomocou žiadosti o poukážku – spustené od 29.4. 2024. 
  3. Príde Vám aktivačný kód, ktorý nám poskytnete a my poukážku aktivujeme. Do 90 dní nám SIEA preplatí poukážku. 

S nami je Zelená domácnostiam v roku 2024 jednoduchšia.